Stadnina Koni Klonek – Leśne Zacisze

Usytuowana jest w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Stanowi doskonałe miejsce do zdrowego, czynnego wypoczynku na łonie przyrody

W Stadninie oferujemy niepowtarzalną bazę noclegową i gastronomiczną ze smaczną domową kuchnią, stylowe wnętrza, miejsce na ognisko i grill, TV.  Bardzo kameralne warunki, liczba miejsc: 15 osób.

Nad Twoim dzieckiem czuwać będzie wykwalifikowana kadra. Przede wszystkim „CIOCIA”, która ukończyła Studia Wyższe  na kierunku Pedagogika, Studia Podyplomowe z zakresu: Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Oligofrenopedagogiki z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dodatkowo posiada uprawnienia wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży, Instruktora Jazdy Konnej oraz Instruktora Hipoterapeuty. Pieczę nad zajęciami sportowymi sprawuje „WUJEK”-  Instruktor Tenisa Ziemnego.

Moją pasją jest praca z dziećmi. Stawiam na ich wszechstronny rozwój we wszystkich sferach: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i społecznej. Prowadzę zajęcia warsztatowe i terapeutyczne dla dzieci w każdym wieku. Moje motto : Czas, rozmowa, zabawy aktywizujące, rozbudzanie twórczego myślenia i samodzielności dziecka. Mówię nie: pośpiechowi, smartfonom i znieczulicy na potrzeby dziecka.

* dostęp do telefonów przeznaczony na kontakt z rodzicami dzieci mają 1x raz dziennie około 1 godziny – podczas sjesty poobiedniej.

„Moje turnusy” – założenia podstawy: wyspane, najedzone dziecko plus podstawowa higiena 

 – Zgodnie z wytycznymi – Pamiętajcie Wasze dzieci cały rok (tak jak WY) są pod pręgierzem czasu, wczesnego wstawania, presji obowiązków i stresu…niech wakacje będą przede wszystkim czasem…DLA NICH!

Program zajęciowy – możliwość wyboru: zajęcia z końmi, zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia z tenisa ziemnego, zajęcia muzyczne (śpiew, taniec, małe formy teatralne)

” Końska przygoda z nutą artystyczną lub tenisową „

Podczas pobytu uczestnicy od podstaw poznają zasady funkcjonowania stadniny koni, chętni mogą czynnie uczestniczyć we wszystkich pracach stajennych. Uczyć się prawidłowego obchodzenia z końmi oraz doskonalić umiejętności jeździeckie. Na zajęciach artystycznych uczestnicy poznają różne formy sztuki i technik plastycznych, rozwijają umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzają i rozwijają wyobraźnię oraz chęć tworzenia.

W cenę turnusu wliczone są podstawowe materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac, narzędzia i akcesoria. Zajęcia z tenisa prowadzone są co drugi dzień na kortach tenisowych w Mikołajkach na przemiennie ze sportowymi zajęciami ogólnorozwojowymi.

Terminy na lato 2024 / turnusy 1 lub 2 tygodniowe / turnusy można łączyć!!

Pobyt z wyżywieniem, 1 doba między turnusami GRATIS!!

1. 23.06 – 06.07

2. 07.07 – 13.07

3. 14.07 – 27.07

4. 28.07 – 03.08

5. 04.08 – 17.08

6. 18.08 – 24.08

7. 25.08 – 31.08

 Program turnusu:

 • Zajęcia teoretyczne 1 x dziennie / do 1 godziny dziennie. Kończące się zaliczeniem i przyznaniem dyplomów i nagród (wykłady, prezentacje, filmy) z zakresu BHP przy koniach, obsługa i pielęgnacja koni, nauka nazewnictwa sprzętu jeździeckiego i dyscyplin sportowych związanych z końmi, chowu i hodowli koni, ras koni itp. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe.
 • Zajęcia praktyczne 1 x dziennie / do 1 godziny. Jazda konna dla osób chętnych średnio od 20 do 60 min w zależności od zaawansowania i kondycji fizycznej uczestników (podstawowe techniki jeździeckie, nauka jazdy na lonży, samodzielna jazda na ujeżdżalni, jazda w terenie. Treningi filmowane i omawiane z trenerami. Podczas trwania turnusu 11 jazd konnych ( dzień przyjazdu, wyjazdu i niedziela są dniami bez jazd konnych). Jazda konna dla dzieci poczatkujących czyli pracujących na lonży 1 na 1  (czyli 1 instruktor do 1 osoby) czas trwania lekcji 30 minut !!!

Dla zaawansowanych skoki przez przeszkody, przygotowanie do odznaki jeździeckiej, jazdy w terenie-treningi do rajdów długodystansowych.

 • Zawody jeździeckie dostosowane do umiejętności uczestników. Dla wszystkich zawodników przewidziane medale i dyplomy.
 • Pławienie koni w jeziorze połączone z jazdą terenową po Mazurskim Parku Krajobrazowym.
 • Warsztaty artystyczne 1 x dziennie / około 1 godziny dziennie. Zajęcia mają za zadanie rozwijanie naturalnych zdolności psychofizycznych oraz abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Stawiamy na rozwijanie wyobraźni i twórczą aktywność dziecka. Poprzez posługiwanie się licznymi technikami plastycznymi poznawanie różnych materiałów i operowanie niezbędnymi do tego narzędziami. Podczas trwania turnusu 11 zajęć warsztatowych (dzień przyjazdu, wyjazdu i niedziela są dniami bez zajęć warsztatowych)
 • Zajęcia z różnych technik malarskich i rysunku
 • Kolaż – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw, drobnych przedmiotów
 • Malowanie na szkle, tekturze, płótnie (dobór i mieszanie farb;  tempera, akwarela, olej)
 • Decoupage – technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wyciętych papierowych elementów z serwetek
 • Quilling – technika z rodzaju papieroplastyki
 • Rzeźba w glinie, masie solnej, masie papierowej, gipsie
 • Kamykowe zwierzaki
 • Pluszaki – Misiaki warsztaty z szycia
 • i wiele innych ciekawych zajęć
 • Wernisaż i wystawa wraz z oceną i przyznaniem dyplomów i nagród za prace wykonane podczas trwania turnusu.
 • Zajęcia z tenisa ziemnego / 6 wyjazdów na kort tenisowy do Mikołajek.

Atrakcje dodatkowe:

 • Wycieczka wozem po Mazurskim Parku Krajobrazowym z piknikiem w terenie lub nad jeziorem (planowane na niedzielę)
 • Gry, zabawy świetlicowe (kalambury, rebusy, gry planszowe itp.)
 • Gry i rozrywki sportowe / terenowe ( „Azymutek” marsz na orientację z zadaniami, „Huculskie igraszki” zawody zręcznościowe na koniach, podchody „Nocne Poszukiwania”, badminton, siatkówka itp. dla zwycięzców nagrody honorowe)
 • Plażowanie i kąpiele w czystych pięknych jeziorach mazurskich w gorące dni odpoczynek na plaży, kąpiele, gra w piłkę wodną i plażową.

Program może być modyfikowany w zależności od oczekiwań grupy i wieku uczestników oraz zmiennych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. 

Zajęcia prowadzone przez licencjonowanych instruktorów i trenerów sportowych, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Informacje dodatkowe:

Proszę o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne 661 513 336

lub na e-mail: kinga.zawilinska@poczta.onet.pl

liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat

Cena pobytu w sezonie 2023:

obozy

jeździecki 1 tydzień 1850zł

                 2 tygodnie 2950zł

tenisowy   1 tydzień 2120zł

                 2 tygodnie 3500z

* zniżka 100zł za każdy kolejny turnus w danym roku (w tym ferie zimowe).

* zniżka 100zł dla kolejnej osoby z rodzeństwa.

* zniżka 100zł przy pełnej wpłacie do 15.04 kwietnia 

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć:

– jazda konna rekreacyjna 70zł za godzinę.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ubiór sportowy, strój do jazdy konnej, kostium kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, czapeczkę na głowę, klapki, kapcie, kurtkę przeciwdeszczową, kalosze lub sportowe obuwie na zmianę, przybory toaletowe i akcesoria piśmiennicze. Mile widziany toczek (okrycie na głowę dla bezpieczeństwa jeźdźca), kamizelka ochronna dla osób jeżdżących konno oraz rękawiczki.

Na zajęcia artystyczne ubranie z przeznaczeniem do prac twórczych 

Ciocia z doświadczenia prosi o nie obciążanie dzieci drogimi, markowymi rzeczami…bo wolimy świetnie się bawić a nie martwić, że coś się pobrudzi lub zniszczy 🙂

Kilka zdań dotyczących organizacji.

Spotykamy się w niedzielę. Zapraszamy między godziną 14 a 16. Zaczynamy podwieczorkiem czyli owoce, ciasto i herbatka.

Proszę aby dzieci miały potrzebne rzeczy na wyjazd (coś na upał-czapka z daszkiem na głowę, kostium kąpielowy itp., coś na zimno- polar itp., coś na deszcz- kalosze i kurtki przeciwdeszczowe itp., przybory toaletowe, ręcznik, kapcie. Jeśli muszą spać przy świetle swoją latarkę lub małą lampkę, jeśli potrzebują czytania wieczorem to ulubiona książkę lub audiobook, przybory do pisania, preparat przeciw kleszczom i komarom.

Żegnamy się po śniadaniu, odbiór dzieci do godziny 12 w sobotę.

U nas poczujesz się jak w rodzinie, zapewniamy domową i  przyjazną atmosferę:)

Wakacje w siodle