Stadnina Koni Klonek -Leśne Zacisze

Usytuowana jest w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Stanowi doskonałe miejsce do zdrowego, czynnego wypoczynku na łonie przyrody. W Stadninie oferujemy niepowtarzalną bazę noclegową i gastronomiczną, stylowe wnętrza, sale kominkową, grill, TV, smaczną domowa kuchnię. Kameralne warunki, liczba miejsc: 11 osób.

Nad Twoim dzieckiem czuwać będzie wykwalifikowana kadra. Przede wszystkim „CIOCIA”, która ukończyła Studia Wyższe  na kierunku Pedagogika, Studia Podyplomowe z zakresu: Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej oraz Oligofrenopedagogiki z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dodatkowo posiada uprawnienia – Instruktor jazdy konnej.

„WUJEK”-  Instruktor Tenisa Ziemnego.

Moją pasją jest praca z dziećmi. Stawiam na ich wszechstronny rozwój we wszystkich sferach: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i społecznej. Prowadzę zajęcia warsztatowe i terapeutyczne dla dzieci w każdym wieku. Moje motto : Czas, rozmowa, zabawy aktywizujące, rozbudzanie twórczego myślenia i samodzielności dziecka. Mówię nie: pośpiechowi, smartfonom i znieczulicy na potrzeby dziecka.

„Moje turnusy” – założenia podstawy: wyspane, najedzone dziecko plus podstawowa higiena:) – Zgodnie z wytycznymi – Pamiętajcie Wasze dzieci cały rok (tak jak WY) są pod pręgierzem czasu, wczesnego wstawania, presji obowiązków i stresu…niech wakacje będą przede wszystkim czasem…DLA NICH!

Program zajęciowy – możliwość wyboru: zajęcia z końmi, zajęcia plastyczno-techniczne, zajęcia z tenisa ziemnego, zajęcia muzyczne (śpiew, taniec, małe formy teatralne)

” Końska przygoda z nutą artystyczną „

Podczas pobytu uczestnicy od podstaw poznają zasady funkcjonowania stadniny koni, chętni mogą czynnie uczestniczyć we wszystkich pracach stajennych. Uczyć się prawidłowego obchodzenia z końmi oraz doskonalić umiejętności jeździeckie. Na zajęciach artystycznych uczestnicy poznają różne formy sztuki i technik plastycznych, rozwijają umiejętności manualne, ale przede wszystkim pobudzają i rozwijają wyobraźnię oraz chęć tworzenia.

W cenę turnusu wliczone są podstawowe materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac, narzędzia i akcesoria.

Terminy turnusów w sezonie  2020:

1. 28 czerwca – 11 lipca

2. 19 lipca – 01 sierpnia

3. 09 sierpnia – 22 sierpnia

 Program turnusu

 • Zajęcia teoretyczne 1xdziennie/do 1 godz dziennie. Kończące się zaliczeniem i przyznaniem dyplomów i nagród (wykłady, prezentacje, filmy) z zakresu BHP przy koniach, obsługa i pielęgnacja koni, nauka nazewnictwa sprzętu jeździeckiego i dyscyplin sportowych związanych z końmi, chowu i hodowli koni, ras koni itp. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe.

 • Zajęcia praktyczne 1xdziennie/do 1 godz. Jazda konna dla osób chętnych średnio od 20 do 60 min w zależności od zaawansowania i kondycji fizycznej uczestników (podstawowe techniki jeździeckie, nauka jazdy na lonży, samodzielna jazda na ujeżdżalni, jazda w terenie. Treningi filmowane i omawiane z trenerami.

  Dla zaawansowanych skoki przez przeszkody, przygotowanie do odznaki jeździeckiej, jazdy w terenie-treningi do rajdów długodystansowych.

  • Zawody jeździeckie dostosowane do umiejętności uczestników. Dla wszystkich zawodników przewidziane nagrody i dyplomy.
  • Pławienie koni w jeziorze połączone z jazdą terenową po Mazurskim Parku Krajobrazowym.

  • Warsztaty artystyczne 1xdziennie/ około 1 godz dziennie. Zajęcia mają za zadanie rozwijanie naturalnych zdolności psychofizycznych oraz abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Stawiamy na rozwijanie wyobraźni i twórczą aktywność dziecka. Poprzez posługiwanie się licznymi technikami plastycznymi poznawanie różnych materiałów i operowanie niezbędnymi do tego narzędziami.

  • Zajęcia z różnych technik malarskich i rysunku

  • Kolaż- technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw, drobnych przedmiotów

  • Malowanie na szkle, tekturze, płótnie (dobór i mieszanie farb;  tempera, akwarela, olej)

  • Decoupage- technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wyciętych papierowych elementów z serwetek

  • Quilling- technika z rodzaju papieroplastyki

  • Rzeźba w glinie, masie solnej, masie papierowej

  • Kamykowe zwierzaki

  • Pluszaki Misiaki

  • i wiele innych ciekawych zajęć

  • Wernisaż i wystawa wraz z oceną i przyznaniem dyplomów i nagród za prace wykonane podczas trwania turnusu.
  • Zajęcia z tenisa ziemnego/ 6 wyjazdów na kort tenisowy do Mikołajek

    Atrakcje dodatkowe:

     • Spływ kajakowy rzeką Krutynią. / w sezonie 2020 na razie odwołany

     • Basen/ Tropikana  Hotel Gołębiewski w Mikołajkach (wstęp 1,5 godz.) wody termalne, rwąca rzeka, różnorodne zjeżdżalnie, sauny, jakuzzi itp./ w sezonie 2020 na razie  odwołany

     • Wycieczka do Mikołajek – zwiedzanie miasta i portu. / w sezonie 2020 odwołana

     • Gry, zabawy świetlicowe (kalambury, rebusy, gry planszowe itp.)

     • Gry i rozrywki sportowe / terenowe ( „Azymutek” marsz na orientację z zadaniami, „Huculskie igraszki” zawody zręcznościowe na koniach, podchody „Nocne Poszukiwania”, badminton, siatkówka itp. dla zwycięzców nagrody honorowe)

     • Plażowanie i kąpiele w czystych pięknych jeziorach mazurskich w gorące dni odpoczynek na plaży, kąpiele, gra w piłkę wodną i plażową.

     • w sezonie 2020 atrakcją dodatkową będzie wycieczka wozem konnym po Mazurskim parku Krajobrazowym z piknikiem w terenie.

      Program może być modyfikowany w zależności od oczekiwań grupy i wieku uczestników oraz zmiennych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. 

       Zajęcia prowadzone przez licencjonowanych instruktorów i trenerów sportowych, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

        Informacje dodatkowe:

         Proszę o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne 661 513 336

         lub na e-mail: kinga.zawilinska@poczta.onet.pl

         wpłata zadatku 650zł na nr konta:   PKO BP 53 1020 3639 0000 8102 0103 7001

         liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat

         Cena pobytu w sezonie 2020:

         turnus jeździecko-artystyczny koszt 2250zł

         turnus jeździecko-tenisowy koszt 2750zł ( w tym 6 wyjazdów na kort tenisowy w Mikołajkach )

         * zniżka 100zł za każdy kolejny turnus w danym roku i dla kolejnej osoby z rodzeństwa.

         * znizka 100zł przy pełnej wpłacie do 15.04 kwietnia

         Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć:

         jazda konna rekreacyjna 60zł za godzinę.

         Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ubiór sportowy, strój do jazdy konnej, kostium kąpielowy, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, czapeczkę na głowę, klapki, kurtkę przeciwdeszczową, kalosze lub sportowe obuwie na zmianę, legitymacje, zeszyt i przybory do pisania. Mile widziany toczek (okrycie na głowę dla bezpieczeństwa jeźdźca), kamizelka ochronna dla osób jeżdżących konno oraz rękawiczki.

         Na zajęcia artystyczne fartuch ochronny lub ubranie z przeznaczeniem do prac twórczych;)

         U nas poczujesz się jak w rodzinie, zapewniamy domową i  przyjazną atmosferę:)